BESFORT VIDEO M1
Welcome
Login

Telenovela Dafina Zeqiri Duffy /Gazeta Tribuna/

"Telenovela Duffy"

 Videoja përmes së cilës këngëtarja Dafina Zeqiri ka ofenduar Tunën duket se ka shokuar fansat e këngëtareve. Por, publikuesi i kësaj videoje, Besfort Hasanaj, ka treguar për Tribuna arsyen e publikimit të këtij video-incizimi i cili paraqet këngëtaren në një dimension tjetër...

 Shumë e dashur nga publiku, këngëtarja Dafina Zeqiri ka dalë të mos jetë ajo që paraqitet në ekranet e vogla televizive. Vajza e çiltër dhe me një stil urban siç duket nuk di të kursehet nga fjalët e ulëta dhe ofendimet drejtuar kolegeve të saj ku pa modesti veten e quan të ‘famshme’. Ofendimet drejtuar kolegeve si dhe ‘pafajësia’ për të cilën këngëtarja pandeh ta ketë, janë publikuar  mesditën e së martës përmes një  audio-incizimi, të cilin e ka sjell përpara publikut Besfort Hasanaj i njohur përmes produksionit ‘Besfort video M1’. “Nuk e di a keni përcjellë telenovelën ‘To night’ kur është fshirë ky videoklip. Gjithçka nga aty ka filluar”, ka theksuar fillimisht Hasanaj për Tribuna, i cili ka theksuar se ishte bashkëpunëtor i këngëtares në fjalë që nga fillimet e saj artistike. 

Besfort Hasanaj: Çekiqi më prishi me Dafinën
Hasanaj ka treguar edhe momentin kur kishte prishur raportet me Duffyn, ndërsa ka akuzuar  Damir Jahic Çekiq, si aktorin kryesor për prishjen e marrëdhënieve të bashkëpunimit me këngëtaren.  “Dafina filloi bashkëpunimin me Çekiq dhe  ‘On Air’ dhe ata e prishën prej meje. Tani shtrohet pyetja pse?  Sepse të gjithë e dimë që Dafina e ka Çekiqin dashnor që nga Suedia. Në momentin kur Çekiq ka filluar t’i fusë hundët në ‘Youtube’ dhe ka filluar të punojë me kompaninë ‘On Air’ e ka bërë Dafinën të prishë bashkëpunimin me mua”, ka rrëfyer më tej Besforti.

E si shkak kryesor i publikimit të videos sipas Hasanaj është keqpërdorimi i Dafinës dhe mohimi i së vërtetës nga ana e këngëtares. “Tragjedia më e madhe për mua ka qenë kur në një emision të RTV 21, Dafina gënjen moderatorin i cili e pyet pse e ka prish kontratën me mua, duke i thënë që nuk kemi pas bashkëpunim. Ky është moment kyç pse ka dalë kjo video. Ajo mua më ka dëmtuar paralel gjatë këtyre muajve edhe me procese gjyqësore për videon ‘To night’  dhe rreth disa klipeve që na i ka fshirë ‘On Air’. Vetë Dafina më pas e ka autorizuar ‘On Air’ që të mund të ngre akt-padi kundër meje dhe kështu është dashur të kaloj nëpër katër seanca dhe të dëmtohem edhe materialisht. Unë i harrova dëmet material të saj dhe nuk bëra gjë, por kur e pash që ajo po vazhdon të gënjejë që nuk ka pasur kontratë me mua, atëherë ja qita edhe fazat kur ajo më ka përshëndetur dhe ku qartë po bie në kontradiktë me vetveten”, ka nënvizuar Besforti. Ndonëse Hasanaj thekson që ka tentuar të bisedojë me Dafinën për një marrëveshje njerëzore, sipas tij kjo e fundit nuk ka dashur t’ia dijë për këtë gjë. “Unë kam tentuar të bisedojë me Dafinën po ajo nuk ka dashur”.

 Tuna e Duffy heshtin

 Meqenëse në videon e publikuar nuk mund të dëgjohet se me kënd bashkëbisedon Dafina, përmes këtij audio-incizimi këngëtarja dëgjohet qartë duke ‘sharë’ kolegen e saj Tunën, dhe disa këngëtare tjera të estradës. "Se unë kam ni kohëve të fundit, më falni në shprehje, se Tuna kish hëngër goxha shumë m*** për mu", ka thënë mes tjerash ajo për Altuna Sejdiun, duke vazhduar

“Unë e kam pas idenë për këngën dhe në fund ata kompozitorët e kanë marrë idenë teme. Kemi pas probleme të shumta dhe ajo shumë është një femër dyfytyrëshe”. Ndonëse Tribuna është munduar të kontaktojë fillimisht Zeqirin, e më pas edhe Tunën, asnjëra nga to nuk ka ndarë kohë të flas, e para duke mbyllur telefonin, ndërsa e dyta duke mos hapur atë, përkundër insistimit tonë.

Por, duket se video të ngjashme të cilat sipas publikuesit të tyre, nuk janë incizuar nga ai, por nga një person tjetër, do të ketë prapë. “Nuk mund të tregoj se nga i kam marrë këto incizime dhe me kënd ajo i ka bërë këto biseda. Zëri im aty nuk dëgjohet dhe nuk kam dëshirë të tregoj me emra. Kam edhe shumë materiale tjera, janë edhe disa biseda tjera. Ka edhe prej atyre familjare, por nuk dua t’i zbuloj tani. E gjitha varet se si do të shkojë procesi  më tej”, ka thënë Hasanaj i cili ka shtuar për fund që shumë pak emra të estradës sonë i janë mirënjohës dhe miq të vërtet. “Ka shumë pak emra që janë mirënjohës. Nuk do të doja t’i cekë me emra pasi që as atyre nuk u besohet. Mirëpo kur është në pyetje leku ata as nënën e tyre nuk e njohin e jo më shok e miq”.

 Çekiq: Dafinën e dua si motër!

 Për të zbuluar fillimin e këtij konflikti, nëse vërtet Çekiq ishte aktori kryesor i këtij konflikti, ky i fundit është kontaktuar nga gazeta, ndërsa ka mohuar një lidhje dashurie ndërmjet këngëtares e gjithashtu ka pohuar se ai nuk është shkaktar për mosmarrëveshjet ndërmjet Duffy-t dhe Hasanajt. “Unë me Dafinën nuk kam lidhje emocionale, përveç asaj që e dua si motër. E sa i përket mosmarrëveshjes mes Dafinës dhe Besforitit ajo nuk ka të bëjë aspak me mua. Nuk jam fajtor as unë e as  ‘On Air’. Nuk kemi bërë asgjë të keqe e as nuk kemi pasur qëllime të këqija. Nuk e di pse është ende kjo temë aktuale. Kjo është diçka e kaluar. Mendoj që kemi të gjithë punë më të mençura se sa të diskutojmë për gjëra të kaluara”, ka theksuar prerë Çekiq.

 /Nita Brisku Gazeta Tribuna/  Video e plote Dafina Pronto


Dafina Pronto pergjimet - Per Zogun, Mediumet... von RTKSAT

 

 


Post your comment

Comments

 • nita Added Suksesin nuk ta thote kurkush , po ti vete e din , sa i perket besfortit a la kond pa e bo horr
 • FuckinnBitchhezz Added Kurwwww tii kee mmeett mee fol paloje pidhinn bre se TUNA Sta rrass ojj kurw e qime mee at far boshhnjaku na flliqee kosovenn :AAAAAAAA
 • X personi Added kini kujdes ndaj fjalve aq te ndyra per kengetraren dafina. Na e ndegjojm Dafinen si kengetrare qka bon ajo me jeten e saj private esht e drejta e saj pse mos pot dhem ty kamt Genta edhe Arlinda dhe Eni kabashi aaaaaaa koft lavire esht per veti koft e mir esht epr veti ndash me ngu ngoje mos dasht me ngu mos e ngo edhe ki kujdes qa shkrun se nuk po ban kurgjo me ket shkrim banal :P
 • Arlinda Added Mamin kurve zyrtaisht 3 here divorc,
  motren kurve me arab ne suedi,
  vet kurve me rekord kengetar e kompozitor...
  A duhet kesaj ti thuhet kengetare ?
  Po duhet, sepse publiku (te rinjet) kenaqen me keso kurva duke mastrubu!

  Nga e gjithe kjo storje me dhimbsen femija kosovar, te cilet nuk kuptojne kush me te vertet eshte kjo lavire profesionale...

  Ok qysh e ka lyp edhe e ka gjetur, zoti eshte i madhe!
 • Eni Kabashi Added Shembull tipk i nje kurve moderne!
  Disa vjet me rradhe pershendet Besfortin neper mediume dhe ne fund i han fjalete saj per nje dashnor apo ma mireme thene hyps boshnjak!?
  Si nuk i bjen turp edhe te genjenpara moderatorit ne tV ?
  Bravo kush ka publikue ket video, i lumshin duart, sepse po te kishit ber vetem me tekst kurre nuk ju kishim besue!....
  Kurvat duhet kapur ne ket menyre, "me pel per dore" perbnryshe nuk do e pranonin.
  Kjo video meriton te behet Share cdo ore nga cdo postues i rrjeteve sociale!
  Ju lumte zbuluesit te ketyre pislleqeve e shpresojme shpejte ta shofim edhe ne ndonje film pornografik ket laviren Zeqirovic-Jahic
 • Gazmendi_pr Added Me duket edhe vjet veres ka qen nje skandal i madhe me ket lavire dhe ket boshnjak Cekic... askush nuk ju besonte Besfort Video, sepse shqiptart nuk ju besojne argumenteve me shkrim pasi jane shumica analfabeta!
  Tani me keto argumente tonikisht, dhe me intervista origjinale, ja ka qi nanen edhe kesaj Lavires Dafines, por edhe estrades ja ke hap syt dhe Hatersave te juaj e keni varros! !!
  E dim se plot kullera ju kane inat, jo per dicka, por veq se jeni Promotori ma i famshem i estrades , njeri i famshem i artit, keni shetitur krejte kontinentet, me nje fjale jeni taman VIP ne plot kuptimin e fjales. Shqiptart per ket xhelozojne, sepse ata edhe 1 000 vjet me jetue nuk kane mundesi me arritur ato qe ju keni arritur! Hallall M1 jeni fantastik!
 • mirlindashabani1 Added A mos osht pak ekzagjerim n'fakt jo pak po shume ekzagjerim nje kongtare qe as kongtare nuk i thuhet se ton ata "FANSA" i ka fmijaqa aty ka mosha 5 vjeqare del thojka une jom "e famshme" po qfar fame ki ti oj "zhgl" fam tu u desh fam tu kcy a,e ku mbet zoni qe t'vyn per me t'qujt kongatre,kurre mos harro kush je kon,je kon thjeshte balic silikoni ti hapi rrugt ty e tash i harron dostat qe t'kan nimu kur ke pas nevoje qe tona ato klikime t'ka nimu mi bo,ate kohe kur shqiptart as qe kan dit qa o youtube,po jom jashtezakonisht e lumtur qe qesaj Dafina Zeqirit i shkoj ftyra me ni video,BRAVO Besfort Hasanaj!
 • Genta Added oj ti "X personi" sa vjeqare je ? A ike nga qerdhja e femijeve a ?
  Ik moj shur se kaq e vogel qe qenke e po te kruhet sikur kesaj lavires Dafines 25 vjeqare e cila ka hy ne librin e Genisit per ndrim frajerash!
  Cila goce tenton ta mbroj Dafina kurven, do te thot se eshte edhe vet nje kurve e tille ose ka pretendime te behet kurve me shume frajera.
  Te dashuruarit nuk i besojne as prinderve e as askujt, ne juve ju kuptojme...,
  por bile mos u beni edhe ju viktima te boshnjakeve apo Marokaneve sikur kjo lavirja e Suedis!
 • x personi Added Oj gentaaa po Shumm po dishe per jeten e dafines nje morravicc me fol per dafinnn poo ti ski mas pari asss truu
 • emine Added nuk osht zani i dafines

Related Articles

RSS