BESFORT VIDEO M1
Welcome
Login

Search Results: hanger-mut


 • Telenovela Dafina Zeqiri Duffy /Gazeta Tribuna/

  "Telenovela Duffy"

   Videoja përmes së cilës këngëtarja Dafina Zeqiri ka ofenduar Tunën duket se ka shokuar fansat e këngëtareve. Por, publikuesi i kësaj videoje, Besfort Hasanaj, ka treguar për Tribuna arsyen e publikimit të këtij video-incizimi i cili paraqet këngëtaren në një dimension tjetër...

   Shumë e dashur nga publiku, këngëtarja Dafina Zeqiri ka dalë të mos jetë ajo që paraqitet në ekranet e vogla televizive. Vajza e çiltër dhe me një stil urban siç duket nuk di të kursehet nga fjalët e ulëta dhe ofendimet drejtuar kolegeve të saj ku pa modesti veten e quan të ‘famshme’. Ofendimet drejtuar kolegeve si dhe ‘pafajësia’ për të cilën këngëtarja pandeh ta ketë, janë publikuar  mesditën e së martës përmes një  audio-incizimi, të cilin e ka sjell përpara publikut Besfort Hasanaj i njohur përmes produksionit ‘Besfort video M1’. “Nuk e di a keni përcjellë telenovelën ‘To night’ kur është fshirë ky videoklip. Gjithçka nga aty ka filluar”, ka theksuar fillimisht Hasanaj për Tribuna, i cili ka theksuar se ishte bashkëpunëtor i këngëtares në fjalë që nga fillimet e saj artistike. 

  Besfort Hasanaj: Çekiqi më prishi me Dafinën
  Hasanaj ka treguar edhe momentin kur kishte prishur raportet me Duffyn, ndërsa ka akuzuar  Damir Jahic Çekiq, si aktorin kryesor për prishjen e marrëdhënieve të bashkëpunimit me këngëtaren.  “Dafina filloi bashkëpunimin me Çekiq dhe  ‘On Air’ dhe ata e prishën prej meje. Tani shtrohet pyetja pse?  Sepse të gjithë e dimë që Dafina e ka Çekiqin dashnor që nga Suedia. Në momentin kur Çekiq ka filluar t’i fusë hundët në ‘Youtube’ dhe ka filluar të punojë me kompaninë ‘On Air’ e ka bërë Dafinën të prishë bashkëpunimin me mua”, ka rrëfyer më tej Besforti.

  E si shkak kryesor i publikimit të videos sipas Hasanaj është keqpërdorimi i Dafinës dhe mohimi i së vërtetës nga ana e këngëtares. “Tragjedia më e madhe për mua ka qenë kur në një emision të RTV 21, Dafina gënjen moderatorin i cili e pyet pse e ka prish kontratën me mua, duke i thënë që nuk kemi pas bashkëpunim. Ky është moment kyç pse ka dalë kjo video. Ajo mua më ka dëmtuar paralel gjatë këtyre muajve edhe me procese gjyqësore për videon ‘To night’  dhe rreth disa klipeve që na i ka fshirë ‘On Air’. Vetë Dafina më pas e ka autorizuar ‘On Air’ që të mund të ngre akt-padi kundër meje dhe kështu është dashur të kaloj nëpër katër seanca dhe të dëmtohem edhe materialisht. Unë i harrova dëmet material të saj dhe nuk bëra gjë, por kur e pash që ajo po vazhdon të gënjejë që nuk ka pasur kontratë me mua, atëherë ja qita edhe fazat kur ajo më ka përshëndetur dhe ku qartë po bie në kontradiktë me vetveten”, ka nënvizuar Besforti. Ndonëse Hasanaj thekson që ka tentuar të bisedojë me Dafinën për një marrëveshje njerëzore, sipas tij kjo e fundit nuk ka dashur t’ia dijë për këtë gjë. “Unë kam tentuar të bisedojë me Dafinën po ajo nuk ka dashur”.

   Tuna e Duffy heshtin

   Meqenëse në videon e publikuar nuk mund të dëgjohet se me kënd bashkëbisedon Dafina, përmes këtij audio-incizimi këngëtarja dëgjohet qartë duke ‘sharë’ kolegen e saj Tunën, dhe disa këngëtare tjera të estradës. "Se unë kam ni kohëve të fundit, më falni në shprehje, se Tuna kish hëngër goxha shumë m*** për mu", ka thënë mes tjerash ajo për Altuna Sejdiun, duke vazhduar

  “Unë e kam pas idenë për këngën dhe në fund ata kompozitorët e kanë marrë idenë teme. Kemi pas probleme të shumta dhe ajo shumë është një femër dyfytyrëshe”. Ndonëse Tribuna është munduar të kontaktojë fillimisht Zeqirin, e më pas edhe Tunën, asnjëra nga to nuk ka ndarë kohë të flas, e para duke mbyllur telefonin, ndërsa e dyta duke mos hapur atë, përkundër insistimit tonë.

  Por, duket se video të ngjashme të cilat sipas publikuesit të tyre, nuk janë incizuar nga ai, por nga një person tjetër, do të ketë prapë. “Nuk mund të tregoj se nga i kam marrë këto incizime dhe me kënd ajo i ka bërë këto biseda. Zëri im aty nuk dëgjohet dhe nuk kam dëshirë të tregoj me emra. Kam edhe shumë materiale tjera, janë edhe disa biseda tjera. Ka edhe prej atyre familjare, por nuk dua t’i zbuloj tani. E gjitha varet se si do të shkojë procesi  më tej”, ka thënë Hasanaj i cili ka shtuar për fund që shumë pak emra të estradës sonë i janë mirënjohës dhe miq të vërtet. “Ka shumë pak emra që janë mirënjohës. Nuk do të doja t’i cekë me emra pasi që as atyre nuk u besohet. Mirëpo kur është në pyetje leku ata as nënën e tyre nuk e njohin e jo më shok e miq”.

   Çekiq: Dafinën e dua si motër!

   Për të zbuluar fillimin e këtij konflikti, nëse vërtet Çekiq ishte aktori kryesor i këtij konflikti, ky i fundit është kontaktuar nga gazeta, ndërsa ka mohuar një lidhje dashurie ndërmjet këngëtares e gjithashtu ka pohuar se ai nuk është shkaktar për mosmarrëveshjet ndërmjet Duffy-t dhe Hasanajt. “Unë me Dafinën nuk kam lidhje emocionale, përveç asaj që e dua si motër. E sa i përket mosmarrëveshjes mes Dafinës dhe Besforitit ajo nuk ka të bëjë aspak me mua. Nuk jam fajtor as unë e as  ‘On Air’. Nuk kemi bërë asgjë të keqe e as nuk kemi pasur qëllime të këqija. Nuk e di pse është ende kjo temë aktuale. Kjo është diçka e kaluar. Mendoj që kemi të gjithë punë më të mençura se sa të diskutojmë për gjëra të kaluara”, ka theksuar prerë Çekiq.

   /Nita Brisku Gazeta Tribuna/  Video e plote Dafina Pronto


  Dafina Pronto pergjimet - Per Zogun, Mediumet... von RTKSAT

   

   

  Read more »
 • Dafina per Tunen: Ka hanger shume mut !

  Video exkluzive "Dafina Zeqiri Pronto Estrada" tregon fetyrene vertet te Dafines!

  Dafina Zeqiri është krejt ndryshe në biseda privat nga ato publike.
  Ajo nuk kursen edhe fjalët fyese ndaj kolegeve të saj me të cilat ka bashkëpunuar dhe realizuar spote muzikore.
  Kështu, në një bisedë private, e cila është bërë publike, Dafina Zeqiri rrëfehet për raportet e saj me këngëtarët e estradës, përkatësisht me Tunën.
  "Se unë kam ni kohëve të fundit, më falni në shprehje, se Tuna kish hëngër goxha shumë mut për mu", ka thënë Daffy për Altuna Sejdiun. 
  “Unë e kam pas idenë për këngën dhe në fund ata kompozitorët e kanë marrë idenë teme. Kemi pas probleme të shumta dhe ajo shumë është një femër dyfytyrëshe”, ka thënë Dafina për Tunën.
  Tutje në këtë incizim thotë se ajo ka vuajtur shumë gjatë incizimit të këngës me Tunën dhe se ka hequr të zitë e ullirit nga ajo, përderisa ka thënë se me të vetmin njeri që flet shlirë për të është këngëtarja dhe modelja Afërdita Dreshaj.
  Dafina, që pa modesti në këto biseda e quan vetën të “famshme” thotë se ajo nuk jep më intervista për gazeta pa i jep para, edhe pse ishin këto gazeta dhe media që i jepen famë Dafinës që në fillim të karrierës së saj.
  “Tash nëpër gazeta nuk dal sepse ju thashë po i shitni gazetat për tri euro ose dy euro dhe ju po fitoni sepse fytyra e ime është në faqe të parë”. 
  Dafina mandej a tregon se si Blero dhe Teuta Krasniqi i kanë shitur fotot një reviste për ballinën e saj dhe se asaj i ka treguar një shoqe gazetare që revista ka jep para për to.
  Ajo e ka përmendur edhe rastin kur kishte marrë 1000 euro për të kënduar në një finale basketbolli, pasi që kishte kënduar tri këngë aty.
  Dafina ka kritikuar edhe Videofestin muzikorë ku ka thënë se çmimet aty merren me të njofshëm.
  “Unë me pas ditë kurrë nuk isha kthye prej Amerikës me pas ditë që nuk me japin pare ose najsend, pra nuk me kanë jep. Pra, nuk kam fitu asgjë, i kam hup dy tre koncerte, kam humb pare, kam bo udhëtim dhe kam humbur gjithë ato gjëra dhe në fund nuk kam fituar asgjë”.
  Ajo ka kritikuar edhe televizionin Koha Vision ku ka thënë se është ftuar për të kënduar “live” në këtë televizion me orkestër dhe krejt këtë e ka bërë për shoqëri, por ata nuk i kanë japur para.
  Daffy ka qenë kritike edhe ndaj Zanfina Ismajlit dhe disa këngëtarë të tjerë. “Unë përpara kam fol me krejt dhe tani e kam zgjedhur shoqërinë time sepse përpara unë budalla folsha me krejt”.
  Këngëtarja ka folur edhe për këngëtarë të tjerë të estradës dhe gazetarë e të cilat mund ti shikoni në videon më poshtë.

   

  Video e Dafines  " Pronto Estrada"

   
  Dafina Pronto pergjimet - Per Zogun, Mediumet... von RTKSAT

   

   

   

  Read more »
RSS